W środę 11 kwietnia zakończyły się zmagania o zwycięstwo w Szkolnej Lidze Debat. Tego dnia, o godzinie 10 na szkolnej auli zmierzyła się klasa IIF z IIID w debacie na temat: Należy wprowadzić w Polsce parytet płci na listy wyborcze oraz do Rad Nadzorczych.  Debata zakończyła się wynikiem jednogłośnym 3:0 dla klasy IIID, jednak z niewielką przewagą tak zwanych małych punktów. Tym samym klasa ta zajęła trzecie miejsce w Lidze.

 

O godzinie 11 przyszedł czas na Finał, którego teza brzmiała: Nie warto czynić przedmiotem debaty problemów, na których rozwiązanie nie mamy wpływu.  Dyskutowały nad nią klasy IIA i IIC. Po bardzo wyrównanej wymianie argumentów niejednogłośnym wynikiem 2:1 wygrała klasa IIA, zajmując pierwsze miejsce w Szkolnej Lidze Debat. 

Poziom zarówno pierwszej, jak i drugiej debaty był wysoki i wyrównany. O świetnych przemówieniach po względem merytorycznym oraz retorycznym świadczy fakt, iż sędziowie wielu mówcom przyznali maksymalną ilość punktów za ich wystąpienia. Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i mamy nadzieję, że forma debaty oksfordzkiej będzie dalej rozwijać się w naszej szkole oraz poza nią. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dzień zakończenia roku szkolnego. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *