Z dniem 15 października rozpoczęła się pierwsza kolejka Międzyszkolnej Gdańskiej Ligi Debat, czyli organizowanego przez Klub Debat Dictorium po raz pierwszy w tym roku turnieju dla gdańskich szkół średnich. Turniej przewiduje, aż 52 debaty w ciągu całego roku szkolnego. Wystąpić w lidze może wziąć dowolna ilość uczniów szkół biorących w niej udział. Celami turnieju są m. in. popularyzacja debaty oksfordzkiej jako metody dydaktycznej; nauczycielska i uczniowska integracja międzyszkolna; umożliwienie dużej ilości mówców z Gdańska szlifowania swojego warsztatu oratorskiego.

W I edycji MGLD wezmą udział (kolejność losowa):

-Gdańskie Liceum Autonomiczne

-VIII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

-XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

-IV Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

-Zespół Szkół Łączności w Gdańsku

-II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

-I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

W pierwszej kolejce odbędą się 3 debaty. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się 24. października o godzinie 11:30 w XX LO w Gdańsku, gdzie drużyna reprezentująca XX LO będzie debatowała naprzeciwko reprezentacji VIII LO nad tezą „Czyny pradziadków mają pozytywny wpływ na losy przyszłych pokoleń.” W drugiej debacie  zmierzą się ZSŁ z IV LO. Temat tej dyskusji będzie brzmiał Ruch feministyczny w XXI w. czyni kobietom więcej szkody niż pożytku.”. Debata odbędzie się 30 października o godzinie 11:00 w Zespole Szkół Łączności. Ostatnia debata tej kolejki pomiędzy II LO w Gdańsku, a I LO w Gdańsku odbędzie się 30. października o godzinie 15:15 w I LO. Drużyny będą debatować nad tezą „Niemcy powinny wypłacić reparacje wojenne Polsce.”. Życzymy powodzenia wszystkim drużynom i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia debat.

Dodatkowe informacje dotyczące Międzyszkolnej Gdańskiej Ligi Debat można znaleźć na stronie Klubu w zakładce „Działalność”. Ewentualne pytania i uwagi można zgłaszać drogą mailową na adres klubdictorium@gmail.com.

Za zaprojektowanie nawiązującego barwami do herbu Gdańska logo dziękujemy Krzysztofowi Błędowskiemu z klasy II C.

Roman Kraiński


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *