W tym tygodniu swój kres osiągnęły wielomiesięczne zmagania uczniów naszej szkoły, odbył się finał Pomorskich Mistrzostw Debat Oksfordzkich Rhetorica.

Po eliminacjach, które odbyły się w murach naszej szkoły wyłoniono 4 najlepsze drużyny: dwie z Gdańsku, jedna z Gdyni i jedna z Wejherowa. Spotkały się one ponownie w Europejskim Centrum Solidarności, by ustalić, kto jest mistrzem Pomorza. Debaty stały na niezwykle wysokim poziomie. Po obfitujących w emocje półfinałach z turniejem pożegnały się dwie drużyny z VIII LO w Gdańsku. W finałowych szrankach stanęły reprezentacje PZS Wejherowo i III LO w Gdyni. Finał był niezwykły, od pierwszych mów publiczność jak zaczarowana spoglądała z podziwem na młodych mówców. Ich porażające mowy wypełniały audytorium, słowa przecinały powietrze i docierały do umysłów publiki. Po zakończeniu debaty nikt nie potrafił powiedzieć, kto był zwycięzcą, jedyne, co można było usłyszeć, to okrzyki zachwytu. Po długiej naradzie sędziowie wyszli z werdyktem, wygrała szkoła w Gdyni. Mimo porażki uczniowie z Wejherowa wykazali się wzorową postawą i podali dłonie przeciwnikom. Między debatami mieliśmy okazję posłuchać wykładu nauczyciela roku Przemysława Staronia, który opowiedział nam, jak powinniśmy przedstawiać nasze poglądy publicznie.

To był owocny dzień i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję mistrzostw, która prawdopodobnie odbędzie się w listopadzie.

Relację przygotował Ernest Rojek z klasy IA

Kategorie: News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *