W piątek 27 października przedstawiciele Klubu Debat Dictorium w ramach kolejnego wydarzenia związanego z projektem „II Turnieju debat oksfordzkich szkoły kultury dialogu obywatelskiego na Pomorzu” pojechali do Olivia Business Centre na sympozjum „Pomorska przedsiębiorczość młodzieży”, aby wziąć udział w zorganizowanej tam debacie nad tezą „Polska młodzież nie ma genu przedsiębiorczości”.

Nasz zespół wystąpił w roli opozycji i zmierzył się w debacie z drużyną z XX LO, przy wsparciu Pani Litwinienko, Pana Stąsieka i uczniów I LO zgromadzonych na widowni. Trafne argumenty i umiejętności retoryczne naszych mówców zadecydowały o ich wygranej w tym wyrównanym starciu, a także przekonały profesorów i nauczycieli oglądających debatę.

Po debacie oksfordzkiej odbyło się jej podsumowanie, w którym udział wzięli doktorzy nauk i przedsiębiorcy. Cała konferencja odbyła się pod patronatem Senatora RP Pana Antoniego Szymańskiego i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Po zakończeniu sesji plenarnej udaliśmy do domów z satysfakcją i upominkami.

Relację przygotował Wojciech Rosenthal z klasy II B.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *