W zeszłym tygodniu odbyły się ostatnie debaty w pierwszej grupowej rundzie Szkolnej Ligi Debat.  Jest to równoznaczne z zakończeniem pierwszej rundy i kwalifikacji drużyn do rundy drugiej. W pierwszej rundzie nasze klasowe drużyny debatowały nad tezami:

Czynne prawo wyborcze powinno przysługiwać w Polsce obywatelom, którzy ukończyli 21 lat.

Decyzja o zaszczepieniu dziecka powinna leżeć w gestii rodziców.

Unia Europejska chyli się ku upadkowi.

Likwidacja gimnazjów to dobra zmiana.

W debatach, które się odbyły uczniowie Jedynki reprezentowali wysoki poziom merytoryczny i zaskakiwali umiejętnościami retorycznymi. Świadczy to o tym, że debata oksfordzka dobrze sprawdza się jako metoda dydaktyczna w naszej szkole. Do drugiej rundy przeszło 6 drużyn z pierwszych miejsc w grupach oraz 2 z najwyższym wynikiem punktowym na drugim miejscu. Klasy, które przeszły dalej wkrótce zostaną wylosowane do drabinki turniejowej. Kolejne rundy będą odbywać się w systemie pucharowym jednokrotnej eliminacji, z tym że w rundzie drugiej odbędą się również debaty rewanżowe.

Do następnej rundy zakwalifikowały się następujące klasy:

III C

III D

II A

II B

II C

II D

II F

I C

Wszystkim klasom życzymy powodzenia w dalszych oratorskich starciach!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *