W piątek 24 listopada odbyło się ostatnie spotkanie z serii szkoleń debatanckich organizowanych przez Instytut Debaty Publicznej. Cały cykl podzielony był na cztery części, każda odbywająca się na Uniwersytecie Gdańskim co dwa tygodnie. Pojedyncze zajęcia składały się z bloku teoretycznego oraz praktycznego.

 

Podczas kursu uczniowie z naszej szkoły dowiedzieli się jak budować linię argumentacyjną, nauczyli się sztuki improwizacji podczas przemowy publicznej oraz poznali sposoby na walkę ze stresem. Dopełnieniem rozwoju praktycznego były wykłady pana Jarosława Ocha, doktora politologii na UG. Wykładowca zainteresował słuchaczy wywodami na temat działania współczesnej demokracji oraz uświadomił przyszłych i obecnych wyborców o ogromnej wadze partycypacji w wyborach.

Na zwieńczenie całego kursu Instytut przygotował turniej szkół uczestniczących w całym wydarzeniu. W piątek 9 grudnia odbyły się eliminacje do rywalizacji debatanckich. Niestety nasza szkoła przegrała zmagania z 2 Liceum Ogólnokształcącym w debacie o tezie „Miłość to najwyższy cel w życiu” po stronie propozycyjnej, kończąc z różnicą zaledwie trzech punktów w finalnym werdykcie sędziowskim.

 

Uczestnikami szkolenia byli: Jagoda Garbacz, Jakub Gużewski, Jakub Ulita, Szymon Dulko, Maciej Sawczuk oraz Cyprian Krystek

Relację sporządził Cyprian Krystek z klasy I C.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *