8 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się zakończenie dwóch bardzo ważnych konkursów. Pierwszy to międzynarodowy projekt ,,Matematyka bez granic”. Sprawdza on nie tylko umiejętności liczenia, ale także współpracy (nad zadaniami pracuje cała klasa) i znajomości języków obcych (jedno zadanie zawsze jest w innym języku). Nasi koledzy z klas matematyczno-fizycznych odnieśli wspaniały sukces i klasy z naszej szkoły zajęły trzy pierwsze miejsca w województwie. Drugim ważnym wydarzeniem był finał Międzyszkolnej Gdańskiej Ligi debat. Zakwalifikowały się do niego dwie drużyny, które najlepiej pokazały się podczas całorocznego cyklu spotkań. Były to drużyna z I LO w Gdańsku i drużyna z SP 19. Teza finałowa brzmiała „Nasa do 2024 roku założy stałą bazę na księżycu”. Po emocjonujących zmaganiach zwycięzcy okazali się uczniowie Jedynki. Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na powtórkę w przyszłym roku szkolnym.

Relację przygotował Ernest Rojek z klasy IA

Kategorie: News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *