MPDO 2019 już za nami!

6 kwietnia 2019 r. wzięliśmy udział w ostatnim etapie Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. W niezmienionym składzie: Cyprian Krystek (IIC), Szymon Dulko (IID), Jan Modrzyński (IIC), Maciej Sawczuk (IID) reprezentowaliśmy klub i liceum przeciwko VII LO z Poznania. Teza brzmiała ,,Wszelkie płatności w Polsce powinny być dostępne jedynie w formie bezgotówkowej”. Debata była zacięta i wyrównana, jednak przegraliśmy wynikiem 11:15 (VII LO finalnie zajęło 3. miejsce). Niestety ze względu na specyfikę tej części mistrzostw nie mieliśmy szansy się zrewanżować i odpadliśmy z turnieju.

Mimo przegranej udało nam się wiele nauczyć – zobaczyliśmy, jak stosować nowe techniki debatowania, zaś dzięki wykładom oraz praktyce możemy dalej przekazywać wiedzę kulturalnego i elokwentnego wypowiadania się na różnorodne tematy. Jest to cenne i niepowtarzalne przeżycie, rozwijające w każdym możliwym kierunku.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim zaangażowanym, przede wszystkim pani profesor Litwinienko, a także Instytutowi Debaty Publicznej i całemu Dictorium. Chociaż tym razem się nie udało – do zobaczenia za rok!

Kategorie: News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *