21 marca – początek wiosny, najkrótsza noc roku, a także – dzień otwarty I LO!

Jako Klub Debat Dictorium promowaliśmy naszą szkołę oraz zachęcaliśmy przyszłych uczniów do rozwijania sztuki wypowiadania się. W tym roku odbywało się to w zupełnie nowy sposób. Zarząd klubu nagrał krótki filmik, w którym zostały przedstawione podstawowe zasady debaty oksfordzkiej, nasze sukcesy oraz proponowana oferta. Następnie wybrani wcześniej doświadczeni członkowie klubu (Szymon Dulko i Maciej Sawczuk oraz prezes – Jan Modrzyński i sędzia główny – Cyprian Krystek) przedstawiali poszczególne role i zadania każdego z mówców w debacie. Można było także zobaczyć, jak wygląda praca nad tezami, które dzień wcześniej na tablicy rozpracowywali debatanci IPN-u. Prezentacja klubu była prowadzona naprawdę sprawnie, o czym może świadczyć liczba przyjętych grup – 47! Opinie uczniów były również bardzo przychylne, a nawet usłyszeliśmy, że była to najlepsza sala z całej trasy.

Było to bardzo wymagające przedsięwzięcie, ale efekty pokazały, że warte wysiłku. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić jak najwięcej osób do rozwijania umiejętności debaty, a Dictorium będzie rosło w siłę z następnym rocznikiem. Do zobaczenia we wrześniu!

Kategorie: News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *